Fiji v Samoa Highlights

 

EASTERN CONFRENCE

 

                

 SUVA NASINU ZONE - JUNIORS – USP GROUND 3                                                                                                                                                          

TIME

GRADES

TEAMS

    9:00 am

Under 14

Yasawa Saints vs Namoli West Tigers 

    9:30 am

 

Saru Dragon vs  Lautoka Crushers

  10:00 am

Under 16

Yasawa Saints vs Namoli West Tigers

  10:30 pm

 

Saru Dragon vs Lautoka Crushers

  11:45 pm

Reserves

Yasawa Saints  vs Namoli West Tigers 

  12:30 pm

 

Saru Dragon vs Lautoka Crushers

2: 00pm

Premier

Yasawa Saints  vs Namoli West Tigers 

3:30pm

 

Saru Dragon vs Lautoka Crushers

 

TIME

GRADES

TEAMS

   8:00 am

Under 14

Dee Cees Nadera Panthers vs Davuilevu Knights

8:50 am

Under 16

Dee Cees Nadera Panthers vs Makoi Bulldogs

9:30 am

Under 16

Davuilevu Knights vs Pacific Energy Kinoya Sea Eagles

10:15  am

Under 18

Makoi Bulldogs vs Pacific Energy Kinoya Sea Eagles -  

        

       SUVA NASINU – RESERVE GRADE – USP GROUND 1

 

TIME

TEAMS

9:00 am

Dee Cees Nadera Panthers vs Nabua Broncos  

10:15 am

Police Sharks vs Davuilevu Knights

11:30 am

Hot Bread Lami Steelers vs Pacific Energy Kinoya Sea Eagles

  1: 15 pm

Army Bears vs Topline Warriors

2:30 pm

Makoi Bulldogs vs USP Islanders

BYE

 City Storms

             

  SUVA NASINU – PREMIER – USP GROUND 2

TIME

TEAMS

9:00 am

Hot Bread Lami Steelers vs Pacific Energy Kinoya Sea Eagles

10:50 am

Dee Cees Nadera Panthers vs Nabua Broncos

12:20 am

Makoi Bulldogs vs USP Islanders

  1:45 pm

Police Sharks vs Davuilevu Knights

 3:00 pm

Army Bears vs Topline Warriors

BYE

 City Storms

 

 RA ZONE DRAWS – RA HIGH SCHOOL GROUNDS

TIME

GRADES

TEAMS

  8:00 am

Under 16

Vatukoro Titans  vs Burenitu Cowboys

  9:00 am

Under 18

Burenitu Cowboys vs  Nababa Rabbitohs

10:00 am

 

Namuaniwaqa Sea Eagles vs  Vatukoro Titans 

11:00 am

Under 20

Namuaniwaqa Sea Eagles vs Nababa Rabbitohs

12 :00 pm

 

Mataso Eels vs Dakai Tigers

  1 :00 pm

Reserve

Namuaniwaqa Sea Eagles vs  Mataso Eels

  2:00  pm

 

Burenitu Cowboys vs  Vatukoro Titans

 3:00  pm

Premier

Vatukoro Titans vs  Namuaniwaqa Sea Eagles

 4:00  pm

 

Burenitu Cowboys vs Dakai Tigers

 

 

 

Resources

  • Download 1
  • Download 2
  • Download 3
  • Download 4

Contact Us

57 Richards Road Domain, Suva. Tel.+(679) 3319 003
Fax. +679) 3319 004 Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Address: PO Box U111, USP, Suva.